Sok z Młodego Jęczmienia

sok z jęczmienia

CZYM JEST SOK, A WŁAŚCIWIE EKSTRAKT Z MŁODEGO JĘCZMIENIA?

To prawdziwy, najlepszej jakości ciemnozielony wyciąg z młodej trawy jęczmiennej, która nie wytworzyła jeszcze tzw. ”kolanka”, a tym samym nie zawiera glutenu. Sam ekstrakt uzyskiwany jest z wyciśniętego z kilkudniowych trawek jęczmiennych soku. Następnie jest od odparowywany w 31 st. C i proszkowany. Po zmieszaniu z wodą tworzy żywy, szmaragdowy napój, bez widocznych źdźbeł trawy. Nie zawiera też błonnika! (Uwaga na siano!)
Wyciąg z młodego jęczmienia stosowany jest przede wszystkim do odżywiania zmęczonego chemicznymi toksynami organizmu, ale także do oczyszczania z toksyn. Dzięki zawartości ogromnej ilości działających wzajemnie mikroelementów, witamin i enzymów, wspomaga nasze ciało do samoregeneracji i zdrowienia. Bez enzymów dochodzi do zaburzenia wszystkich funkcji życiowych – trawienia, oddychania, poruszania się, pogarsza się też znacznie praca mózgu. Ekstrakt z młodego jęczmienia zawiera więcej niż 20 enzymów, a badania odkrywają kolejne. Dla porównania, mięso zawiera tylko jeden enzym. Zielony napój to kilka talerzy warzyw i owoców zawartych w jednej łyżeczce proszku jęczmiennego.

SOK Z JĘCZMIENIA JEST BOGATY W PRZECIWUTLENIACZE

Wyciąg z młodej trawy jęczmiennej jest bogaty w witaminy A i C, które działają jako przeciwutleniacze. Te witaminy pomagają zwalczać wolne rodniki, które mogą uszkodzić organizm. Jęczmień pomaga w usuwaniu wolnych rodników z organizmu i zmniejsza ryzyko problemów, od zmniejszonej elastyczności skóry po raka piersi i okrężnicy. 

ULEPSZA TRAWIENIE

Trawa jęczmienna jest doskonałym źródłem błonnika pokarmowego. Rozpuszczalny i nierozpuszczalny błonnik, który dostarcza trawa jęczmienna, wspomaga trawienie na dwa sposoby: po pierwsze, nierozpuszczalny błonnik odżywia „dobre bakterie” żyjące w jelitach, pomagając efektywnie trawić pokarm i utrzymując zdrowe jelita. Po drugie, rozpuszczalny błonnik pokarmowy pomaga żołądkowi wolniej wchłaniać cukier, obniżając poziom cukru we krwi i cholesterolu.

UTRZYMUJE ZDROWE KOŚCI

Wapń jest głównym budulcem kości, a posiadanie dobrego źródła wapnia w diecie ma kluczowe znaczenie dla zdrowia kości. Wapń znajdujący się w trawie jęczmiennej może pomóc w zapobieganiu lub odwróceniu osteoporozy. Może również pomóc w utrzymaniu zdrowych zębów, zwłaszcza w połączeniu z fosforem, który znajduje się również w trawie jęczmiennej.

ZMNIEJSZA RYZYKO CHORÓB SERCA I UDARU MÓZGU

Rozpuszczalny błonnik pokarmowy w ekstrakcie z trawy jęczmiennej może pomóc wypłukać dodatkowy cholesterol z organizmu. Wchłania cholesterol, zanim trafi do krwi, obniżając jego poziom i zmniejszając ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Znacznie zmniejsza ryzyko chorób serca.

Ekstrakt z młodego jęczmienia jest bogaty w aminokwasy, które są ważnym budulcem białek w organizmie. Dziewięć niezbędnych aminokwasów, które dostarcza trawa jęczmienna, pomaga organizmowi w naprawie mięśni, naczyń krwionośnych, a nawet szpiku kostnego.

Jęczmień GW to doskonała superżywność. Stworzyła ją przyroda, a my tylko delikatnie ją przetworzyliśmy. To ekstrakt biologicznie czynnych substancji, który dostarczamy w praktycznej i przyjaznej dla użytkownika formie. Surowiec suszymy w najwyższej jakości suszarce, w maksymalnej temperaturze 31oC. Dzięki temu Jęczmień GW jest wciąż „żywy”, świeży i zachowuje wartości odżywcze.

Jęczmień GW to enzymatyczny eliksir pełen życia. Proszę sobie wyobrazić młodą roślinkę trawy jęczmiennej, jak kiełkuje, przebija twardą skorupę ziemi i rośnie w górę ku słońcu. Ten świadomy celu, młodzieńczy organizm jest zbierany w okresie swojego rozkwitu. Jest przetwarzany w momencie, gdy zdążył już zaczerpnąć olbrzymie ilości substancji odżywczych i energii z ziemi, wody, powietrza i słońca. Te podstawowe elementy są naturalnie przetwarzane w substancje bardziej kompleksowe, wykorzystywane później w wyższym łańcuchu pokarmowym, a zatem także przez nas.

TRAWA JĘCZMIENNA JEST RÓWNIEŻ DOBRYM ŹRÓDŁEM:

Witaminy C,

Witaminy A,

Magnezu,

Wapniu,

Fosforu.

Niezbędne aminokwasy w trawie jęczmiennej są kompletne, co czyni go jednym z najbardziej odżywczych pokarmów na świecie. Większość roślin nie dostarcza wszystkich niezbędnych aminokwasów, których potrzebuje organizm ludzki. Trawa jęczmienna może dostarczyć każdego aminokwasu, pomagając ludziom na diecie roślinnej uzyskać potrzebne składniki odżywcze. 

Źródło: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-barley-grass#2