Regeneracja komórek

regeneracja komórek

KIEDY DNA ZAWARTE W KOMÓRKACH ZOSTAJE USZKODZONE, KOMÓRKI TE ZACZYNAJĄ DZIELIĆ SIĘ, ROZPOCZYNAJĄC PROCES NAPRAWY. 

Jednym z głównych czynników powodujących uszkodzenia komórek na poziomie DNA są wolne rodniki hydroksylowe. To atomy z niesparowanymi elektronami, które są w stanie wyrządzić nam ogromne szkody na poziomie molekularnym.

Jest jednak sposób na walkę z wolnymi rodnikami. Istnieją substancje, które je neutralizują, które określamy mianem antyoksydantów. Jednym z najskuteczniejszych z nich jest wodór molekularny. Pozwala on na selektywne neutralizowanie wolnych rodników hydroksylowych, które są dla naszych komórek niezwykle groźne.

CZYM DOKŁADNIE JEST WODÓR MOLEKULARNY? 

Wodór cząsteczkowy to po prostu dwa atomy wodoru związane ze sobą, tworzące razem gazowy wodór. Ma on budowę chemiczną HH o prostym wzorze chemicznym „H2”. Chociaż charakter atomu wodoru jest często związany z innymi atomami, takimi jak tlen, tworząc wodę (H2O), lub do węgla w celu wytworzenia metanu (CH4), to dla korzyści terapeutycznej szczególnie potrzebny jest w formie gazowej H2.

Dodatkowo, aby uniknąć nieporozumienia, ważne jest rozróżnienie pomiędzy pH i H2; mają zupełnie inne właściwości. Termin pH odnosi się do stężenia dodatnio naładowanych jonów wodoru (H+) w roztworze, który jest zupełnie różny od H2 gazu. Rzeczywiście wodór molekularny nie ma wpływu na pH i nie ma odniesienia do wody alkalicznej. Ponadto, gdy H2 gaz rozpuszcza się w wodzie, to nie zmienia się skład chemiczny wody i jej właściwości (na przykład nie stanowi H4O), ale jest po prostu H2, gaz który rozpuszcza się w wodzie.

JAK PODAJEMY WODÓR MOLEKULARNY? 

W badaniach klinicznych wykazano, że wodór cząsteczkowy podaje się najczęściej wziewnie lub jako wodę, która zawiera rozpuszczone H2 gazu (to znaczy wodę wodorowaną), a także jako kąpiele w wodzie wodorowej, podawane dożylnie solanki wodoru, a nawet hiperbaryczne komory wodoru.

JAKIE SĄ KLUCZOWE ZALETY WODORU MOLEKULARNEGO? 

Wykazano, że wodór ma działanie terapeutyczne. Jest leczniczy w ponad 170 różnych modelach chorób ludzi i zwierząt, a właściwie w każdym narządzie ludzkiego ciała. Głównym tego powodem jest to, że H2 pomaga złagodzić nadmierny stres oksydacyjny i stany zapalne, które leżą u podstaw praktycznie każdej choroby i patologii.

Jedna sesja terapii wodorem trwa 30 minut. Jej koszt to 63 zł.

W cenie jest kaniula nosowa oraz porcja elektrolitów na bazie wody nasyconej wodorem oraz soku z trawy z młodego Jęczmienia

Źródło: http://www.molecularhydrogeninstitute.com/hydrogen-alternative-fuel-to-alternative-medicine