Chlorella Pyrenoidosa

Chlorella Pyrenoidosa

CHLORELLA TO JEDNOKOMÓRKOWA, ZIELONA ALGA SŁODKOWODNA.

Istnieje ponad 30 różnych gatunków Chlorelli, ale najczęściej wykorzystywane są w badaniach dwa typy – Chlorella vulgaris i Chlorella pyrenoidosa. Ponieważ Chlorella ma twardą ścianę komórkową w swojej naturalnej postaci, ludzie nie są w stanie w pełni jej strawić i wykorzystać wszystkich prozdrowotnych substancji w niej zawartych. Z pomocą przychodzą tutaj suplementy, które eliminują ten problem i pozwalają w pełni czerpać z dobroci tych alg. Jest dostępna w postaci kapsułek, tabletek, proszku i ekstraktu. Oprócz tego, że jest stosowana jako suplement diety, Chlorella jest również stosowana jako paliwo biodiesel. Co ciekawe, badania wskazują, że może przynosić wiele korzyści zdrowotnych.

ODŻYWCZOŚĆ CHLORELLI

Imponujący profil odżywczy Chlorelli sprawił, że niektórzy nazywają ją „super food”. Chociaż dokładna zawartość składników odżywczych zależy od warunków wzrostu, użytych gatunków i sposobu przetwarzania suplementów, jasne jest, że zawiera kilka korzystnych składników odżywczych. Są to:

Białko: Chlorella to 50–60% białka. Co więcej, jest kompletnym źródłem białka co oznacza, że zawiera wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów.

Witamina B12: Niektóre odmiany Chlorelli zawierają również witaminę B12.

Żelazo i witamina C: Chlorella może być dobrym źródłem żelaza. W zależności od suplementu może ona pokrywać od 6 do 40% dziennego zapotrzebowania. To także doskonałe źródło witaminy C, która pomaga wchłaniać żelazo.

Inne przeciwutleniacze: te małe zielone komórki zapewniają szeroką gamę przeciwutleniaczy.

Inne witaminy i minerały: Chlorella dostarcza magnezu, cynku, miedzi, potasu, wapnia, kwasu foliowego i innych witamin z grupy B.

Omega-3: Podobnie jak inne algi, Chlorella zawiera kwasy omega-3. Zaledwie 3 gramy chlorelli dostarczają 100 mg kwasów omega-3.

Błonnik: W dużych ilościach Chlorella może być dobrym źródłem błonnika. 

WIĄŻE SIĘ Z METALAMI CIĘŻKIMI, WSPOMAGAJĄC DETOKSYKACJĘ

Chlorella zyskała popularność dzięki swojej zdolności do wspomagania organizmu w „detoksykacji”. W rzeczywistości badania na zwierzętach wskazują, że skutecznie pomaga usuwać metale ciężkie i inne szkodliwe związki z organizmu. Metale ciężkie zawierają pewne pierwiastki, które są niezbędne w małych ilościach, takie jak żelazo i miedź, ale inne metale ciężkie, takie jak kadm i ołów mogą być toksyczne w większych ilościach.

Chociaż rzadko zdarza się, aby ludzie mieli niebezpieczne poziomy metali ciężkich w swoim organizmie, mogą być narażeni na metale ciężkie poprzez zanieczyszczenie lub niektóre prace, takie jak górnictwo. U zwierząt stwierdzono, że algi, w tym Chlorella, osłabiają toksyczność metali ciężkich w wątrobie, mózgu i nerkach. Ponadto wykazano, że Chlorella pomaga obniżyć ilość innych szkodliwych chemikaliów, które czasami znajdują się w żywności. Jednym z nich jest dioksyna, substancja zaburzająca działanie hormonów. Chlorella może pomóc we wzmocnieniu naturalnej zdolności organizmu do usuwania toksyn.

POMAGA W ZMNIEJSZENIU CHOLESTEROLU

Kilka badań sugeruje, że suplementy Chlorelli mogą pomóc obniżyć poziom cholesterolu.

Konkretnie, kilka badań wykazało, że przyjmowanie 5–10 gramów Chlorelli dziennie obniżyło poziom cholesterolu całkowitego i LDL oraz trójglicerydów u osób z wysokim ciśnieniem krwi i/lub nieznacznie podwyższonym poziomem cholesterolu. Zawartość Chlorelli może pomóc poprawić poziom lipidów we krwi:

 

Niacyna: witamina AB, która obniża poziom cholesterolu.

 

Błonnik: środek obniżający poziom cholesterolu.

 

Karotenoidy: wykazano, że naturalnie obniżają poziom cholesterolu.

 

Przeciwutleniacze: pomagają zapobiegać utlenianiu cholesterolu LDL, który przyczynia się do chorób serca.

chlorella gw

Chlorella pyrenoidosa GW zawiera wiele różnorodnych substancji biologicznie czynnych. Jest na przykład jednym z najbogatszych źródeł chlorofilu, któremu zawdzięczamy życie na naszej planecie. Aby zapewnić jak najlepszą przyswajalność Chlorelli przez nasz układ trawienny, stosujemy metodę suszenia rozpyłowego STEAM. Ta metoda gwarantuje idealny stosunek dwóch właściwości: wysokiego poziomu wchłaniania substancji odżywczych (co najmniej 80%) i minimalnego uszkadzania zawartości komórek.

CHLORELLA POMAGA UTRZYMAĆ ODPOWIEDNIE CIŚNIENIE KRWI

Chlorella może pomóc w utrzymaniu zdrowia serca i nerek, które są niezbędne do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi. W jednym badaniu osoby z lekko wysokim ciśnieniem krwi przyjmowały cztery gramy Chlorelli dziennie przez 12 tygodni. Pod koniec osoby te miały niższe odczyty ciśnienia krwi niż uczestnicy, którzy przyjmowali placebo. Inne badanie na zdrowych mężczyznach wykazało, że przyjmowanie suplementów Chlorelli było związane z mniejszą sztywnością tętnic, czynnikiem wpływającym na ciśnienie krwi. Jedną z teorii wyjaśniających to jest to, że niektóre składniki odżywcze Chlorelli, w tym arginina, potas, wapń i omega-3, pomagają chronić tętnice przed twardnieniem.

MOŻE POMÓC W OBNIŻENIU CUKRU WE KRWI

Jedno z badań wykazało, że przyjmowanie Chlorelli przez 12 tygodni obniżyło poziom cukru we krwi na czczo zarówno u osób zdrowych, jak i u osób z wysokim ryzykiem chorób związanych ze stylem życia. Inne badania wykazały, że suplementacja Chlorellą poprawia kontrolę poziomu cukru we krwi i zwiększa wrażliwość na insulinę u pacjentów z niealkoholową stłuszczeniową chorobą wątroby.

INNE POTENCJALNE KORZYŚCI

Wspomaga zdrowie oczu: Chlorella zawiera luteinę i zeaksantynę, dwa karotenoidy, które chronią oczy i zmniejszają ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej.

Wspomaga zdrowie wątroby: wykazano, że Chlorella poprawia wskaźnik zdrowia wątroby u osób z chorobami wątroby.

Poprawione trawienie: Chlorella ułatwia trawienie i zmniejsza wzdęcia.

Łagodzi PMS: Dowody mówią, że Chlorella może złagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Chlorella zawiera wapń i witaminy z grupy B, które, jak wykazano, zmniejszają PMS.

Źródło: https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0092460