Badania Chlorella

badania chlorella

Przegląd ostatnich badań klinicznych suplementu diety Chlorella pyrenoidosa w leczeniu fibromialgii, nadciśnienia i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Kontekst: Sugerowano, że spożywanie naturalnej „pełnowartościowej żywności” bogatej w makroskładniki odżywcze ma wiele korzystnych właściwości zdrowotnych dla osób, które w innym przypadku stosują normalną, niewegetariańską dietę. Jednym z przykładów są suplementy diety pochodzące z Chlorella pyrenoidosa, jednokomórkowej słodkowodnej zielonej algi bogatej w białka, witaminy i minerały.

 

Cel: Znalezienie dowodów na potencjał suplementów diety z Chlorelli w łagodzeniu objawów przedmiotowych i podmiotowych, poprawie jakości życia i normalizacji funkcji organizmu u osób z chorobami przewlekłymi, w szczególności z fibromialgią, nadciśnieniem i wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.

 

Projekt: podwójnie ślepe, kontrolowane placebo, randomizowane badania kliniczne.

 

Otoczenie: Virginia Commonwealth University’s Medical College of Virginia.

 

Pacjenci: Pięćdziesiąt pięć osób z fibromialgią, 33 z nadciśnieniem i 9 z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.

INTERWENCJA: BADANI SPOŻYWALI 10 G CZYSTEJ CHLORELLI W POSTACI TABLETEK I 100 ML PŁYNU ZAWIERAJĄCEGO EKSTRAKT Z CHLORELLI KAŻDEGO DNIA PRZEZ 2 LUB 3 MIESIĄCE.

Główne miary wyniku: dla pacjentów z fibromialgią, ocena bólu i ogólnej jakości życia. Dla pacjentów z nadciśnieniem tętniczym pomiary rozkurczowego ciśnienia krwi w pozycji siedzącej i poziomu lipidów w surowicy. W przypadku pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, określenie stanu choroby za pomocą wskaźnika aktywności choroby.

 

Wyniki: Codzienna suplementacja chlorellą może obniżyć wysokie ciśnienie krwi, obniżyć poziom cholesterolu w surowicy, przyspieszyć gojenie się ran i wzmocnić funkcje odpornościowe.

 

Wnioski: Potencjał Chlorelli w łagodzeniu objawów, poprawie jakości życia i normalizacji funkcji organizmu u pacjentów z fibromialgią, nadciśnieniem lub wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego sugeruje, że uzasadnione są większe, bardziej kompleksowe badania kliniczne dotyczące Chlorelli.

prace badawcze

PRACE BADAWCZE

A Chlorella Experiment with Maritime Self-Defense Forces Members

The Effects of Chlorella pyrenoidosa Preparations on Circulatory System Functions, Kanazawa Medical College, dalej także:

The Effects of Chlorella Preparations on Experimentally Induced Infections by the Acquired Immune Deficiency Virus

Effects of the Long-Term Ingestion of Chlorella Preparations on Alcoholysis and Other Liver Functions

Effects of Various Preparations Made from Chlorella pyrenoidosa Cells on the Defense Mechanism

Regulation by the Single-Celled Green Alga Chlorella pyrenoidosa of Imunological Competence in Mice with Cancer Tumors

Effects of Orally Administered Chlorella pyrenoidosa Preparations on Human Pulse Wave Velocity

The Antitumor Capacity, and Its Effects and Mechanism, of Neutral and Acidic Polysaccharides Derived from Chlorella Cells

Regulation of Heartbeat (Bradycardic Effect) by CGF

Effects of Long-Term Administration of Chlorella Preparations on the Advancement of Aging in Humans Laboratory Animals

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11347287/