Antyoksydacja

wodór antyoksydacja

CZY WIESZ, ŻE TWOJE CIAŁO JEST NIEUSTANNIE ATAKOWANE PRZEZ STRES OKSYDACYJNY?

Tak jak jabłko staje się brązowe, metal rdzewieje, tak po latach działania stresu oksydacyjnego, który uszkadza komórki ciała, na Twojej twarzy pojawiają się zmarszczki.

Nasze komórki pobierają tlen, oddychając nim. 98% tlenu łączy się z glukozą i tłuszczem w organellach, a następnie zostają one przekształcane w energię w celu zaspokojenia potrzeb związanych z aktywnością komórek. Pozostałe 2% tlenu przekształcane jest w wolne rodniki tlenowe. Mogą one oddziaływać z różnymi substancjami, powodując serię destrukcyjnych reakcji łańcuchowych na poziomie komórek. 

TEN PROCES NAZYWA SIĘ STRESEM OKSYDACYJNYM, KTÓRY WYWOŁUJE WIELE CHORÓB

Niebezpieczne wolne rodniki to atomy lub grupy atomów o niesparowanej liczbie elektronów, które mogą powstawać, gdy tlen oddziałuje z niektórymi cząsteczkami. Aby szukać stabilności, wolne rodniki mają tendencję do okradania elektronów z cząsteczek znajdujących się w pobliżu. Z kolei cząsteczka, która traci elektron, staje się niestabilna i jest nowym wolnym rodnikiem. Tak więc, wolne rodniki mogą być przyczyną niekończącej się reakcji łańcuchowej, przypominającej efekt domina.

Ich główne niebezpieczeństwo polega na tym, że mogą wywołać uszkodzenia, reagując z ważnymi komponentami komórkowymi, takimi jak DNA lub błona komórkowa. Wolny rodnik okrada elektron ze zdrowej komórki. Jak działa wodór cząsteczkowy w celu usunięcia toksycznych wolnych rodników? Przeciwutleniacze są niezwykle cenne dla naszego zdrowia. Są to związki, które mogą wnosić elektron do wolnego rodnika, tak, że wolny rodnik nie ma możliwości pobrania elektronu ze zdrowych atomów.

TYPOWYMI PRZECIWUTLENIACZAMI SĄ OWOCE I WARZYWA, JEDNAK NAJSILNIEJSZYMI PRZECIWUTLENIACZAMI SĄ CZĄSTECZKI WODORU. GWOŹDZIE RDZEWIEJĄ W ZWYKŁEJ WODZIE, ALE NIE W WODZIE Z WODOREM

Naukowcy twierdzą, że wodór molekularny jest wyjątkowy, ponieważ ma zdolność działania na poziomie komórkowym. Przekracza barierę krew – mózg, wnika w mitochondria, a nawet ma zdolność translokacji do jądra w pewnych warunkach. Pewne badania wykazały, że wodór wywiera działanie przeciwutleniające, przeciwapoptotyczne, przeciwzapalne i cytoochronne, które są niezwykle korzystne dla komórki.

Ostry stres oksydacyjny powoduje poważne uszkodzenie tkanek, a uporczywy stres oksydacyjny jest uznawany za jedną z przyczyn wielu powszechnych chorób, w tym raka. Cząsteczka wodoru ma najsilniejszą penetrację, ponieważ jest najmniejszym i najlżejszym pierwiastkiem we wszechświecie. Po spożyciu wędruje przez cały strumień krwi, do centrów energetycznych komórki i przenika do jądra, gdzie przechowywana jest większość DNA. Kiedy już się tam znajdzie, znacznie redukuje cząsteczki odpowiedzialne za powstawanie wolnych rodników, które wiążą się z wieloma chorobami – od przyspieszonego starzenia się skóry po raka. Przeciwutleniacze zapewniają elektron wolnym rodnikom.

WODÓR MA POTENCJAŁ JAKO PRZECIWUTLENIACZ W ZASTOSOWANIACH PROFILAKTYCZNYCH I TERAPEUTYCZNYCH

Selektywnie redukuje rodnik hydroksylowy, najbardziej cytotoksyczny z reaktywnych form tlenu (ROS) i skutecznie chroni komórki. Zatem wodór może być stosowany jako skuteczna terapia przeciwutleniająca. Ze względu na jego zdolność do szybkiej dyfuzji przez membrany, może osiągnąć i reagować z cytotoksycznym ROS, a tym samym chronić przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. Nadmiar toksycznych wolnych rodników prowadzi do przyspieszonego procesu starzenia się i szeregu poważnych chorób.

Typowe przeciwutleniacze, pochodzące z witamin i żywności, nie mogą wypełnić całego ciała, a zatem ich skuteczność jest znacznie niższa. Terapia wodorem jest bezpieczna, ponieważ nie ma górnego limitu użycia. Im więcej pijesz wody z wodorem, tym lepiej, zwłaszcza jeśli masz np. raka późnego stadium i potrzebujesz szybkiego ratunku.

Nie ma absolutnie żadnych skutków ubocznych i żadnych ograniczeń w konsumpcji dużej ilości wody wzbogaconej wodorem dla osób w każdym wieku, w tym niemowląt, dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. Cząsteczki wodoru pomagają spowolnić proces starzenia się i chronić skórę.

Jedna sesja terapii wodorem trwa 30 minut. Jej koszt to 63 zł.

W cenie jest kaniula nosowa oraz porcja elektrolitów na bazie wody nasyconej wodorem oraz soku z trawy z młodego Jęczmienia